Doğu Karadeniz Gün 2

Bugün 10a kadar uyurum derken sabahın 6 sında kalkıyorum. Yol heyecanı galiba. Uyku tutmayınca motoru kontrol ediyorum. Dünkü tempolu sürüşün ardından motorda ciddi yağ eksildigini farkediyorum ve motor yağını değiştiriyorum.

image

Ve daha düşük bir tempo ile ilk durak olan Boğazkale ye doğru yol alıyorum. I-go toplam 200 kmlik yolu “Abi sen 5 saatte gidersin” diyor. Cevabım “Hadde lenn” oluyor.
Yolda muhteşem manzaralar var. Sık sık foto için duruyorum.

image

Kızılırmak a vardım varacağım derken yol birden kayboluyor. Bildiğin toprak yol. Yol denir mi bilmiyorum. I-go haklıymış. Sanki buraya yol yapmak için dozerle bi girmişler, sonra unutmuşlar. Yaklaşık 20 km off-road tadında yol alıyorum.

Üstüne bir de Kızılırmak ta benzinlik ararken Anadolumun açık sözlü insanlarından nasihatler alıyorum.
- Bayram günü evinde oturmak varken napiyon abi.
- Gezeceksin bari iyi bi motorla gez.

Neyse ki kabus uzun surmuyor ve Hattuşa ya varıyorum.

image

Gitmeyenler bir yolunu bulup mutlaka ugramalilar zira muhteşem bir yer. Bir kez daha milattan 3500 yıl önce insanların yapabildiklerini görünce bizim suan gezegenler arası seyahat etmemiz gerektiğini düşünüyorum.

image

image

image

image

image

Uzun uzadıya anlatmayayım en iyisi siz kendiniz gidip görün.

En çok etkilendiğim yer ise taşları üst üste istifleyip yaptıkları tüneldi. Videosunu daha sonra paylaşacağım.

Daha sonra konaklayacağım Amasya ya doğru yola çıkıyorum. Çorum – Amasya yolu çok çok sıkıcı bir yol. Başka alternatifiniz olursa orayı tercih edebilirsiniz. Öyle ki artık kilometreleri sayar olmuştum.

Akşama doğru Amasya ya varıp konaklayacağım yere yerleşiyorum. Amasya sokaklarına kendimi atınca keyfim tekrar yerine geliyor.

image

image

Yarının hedefi Ordu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>