Doğu Karadeniz Gün 1

Yol için motoru yükledim. 110 cc bir motor icin biraz fazla olduğunun farkındayım. En son tripodumla vedalaştık ama vazgeçebileceğim bir ekipman da kalmadı.

image

Sonra vurdum kendimi yola. Hedef Ilgaz, 430 km. Bayram trafiği de var. Kaç saatte varacağım hakkında bir fikrim yok.

Kafamda binbir türlü düşünceyle yoldayım. Öncelikle beklediğim yoğun trafik olmayınca rahatlıyorum. İzmit’de mola sırasında f650 si ile gezen bir arkadaşla muhabbet başlayınca üzerimdeki gerginlik yerini rahatlamaya bırakıyor.
Sonrasında kilometreleri bir bir akıyor. Benim motor beklenmediğim bir performans sergiliyor. Rampalarda bayılmıyor. Keyfim daha da yerine geliyor.
Tabelalarda uyarı olarak Gerede gişelerinde tıkanıklık olduğu için ve önceki çıkışı kullanmamız tavsiye ediliyor. Motorla olduğum için uyarıları sallamıyorum. Gerede gişelerine vardığımda TCK nın çakallık yaptığını anlıyorum. Tıkanıklık falan yok.
Sonunda Ilgaz tabelası görünüyor. Ilgaz girişindeki öğretmen evine yerleşiyorum.
Günün yorgunluğunu bana çok güzel görünen bir yemek ve akabinde bira ile atarak yarın ki rota için bilgiler toplamaya başlıyorum.

image

Not olarak Ilgaz’ı sevmediğimi belirtebilirim. Elektrik alamadım. :)

Yarın : Hattuşa – Amaysa

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>